svitla4ok: (happiness)
[personal profile] svitla4ok
Відчувати смак пригод і бажання змінювати країни та міста – це ще той наркотик! Якщо ви не уявляєте кращого відпочинку, ніж помандрувати кудись, а якщо вимкнути мобільний, то ніби й світ за очі, то ви вже деякою мірою «залежні». Від мандрівок, від духу пригод, від несподіваних несподіванок, від подорожніх знайомств, від нових краєвидів, від запаху чужого повітря і від життя поза планом.
Як втриматися наплаву, обираючи черговий маршрут для своєї спонтанної подорожі? Та зовсім просто, головне чітко дотримуватися правил, власних правил мандрівника, до речі.
Для початку: ви завжди повинні чітко знати: в які країни ви хочете потрапити за будь-яких умов і за будь-якої кількості грошей чи навіть їх відсутності, а які країни  вас зовсім не цікавлять, навіть якщо ваші друзі прожили там півроку і ви тепер знаєте більше «плюсів», ніж «мінусів». Добре, з цим визначилися. Тепер варто подумати що для вас туризм? Чи це купа фото біля кожного невідомого вам пам’ятника у черговій столиці чергової країни, чи це занудні/чи незанудні розмови екскурсовода і ваша біганина за ним по всіх визначних історичних містах, чи це вилазка по усіх нічних клубах, чи це просто гуляння вулицями і насолода ритмом нового міста і споглядання за іншим життям, чи це ще щось, за чим саме ви їдете у цей відпочинок. Якщо з відповідями на ці запитання ви вже давно визначилися, отже ви точно знаєте чого хочете від власної подорожі! А ще ви мабуть перечитали усю можливу й не можливу інформацію про те місто чи країну, куди їдете, а бо ж, якщо любите спонтанності та несподіванки, абсолютно нічого не дізналися, не купили путівника, не взяли фотоапарат, а просто поїхали.
Бо головне – не звіти у соціальних мережах, що це я ось там то і там то, а саме відчуття подорожі: смак нової незвичної їжі, звикання до чужої мови і тренування нових слів в магазинах та на вулиці, відкриття для себе чужої культури, поведінки, звичаїв – це все та багато іншого залишається десь поза фото, поза усмішками та краєвидами на них, це те, що залишиться з вами і у вас, навіть якщо проминуло вже багато років з тієї однієї (чи багатьох) поїздок кудись у світ.
У кожного свої маршрути, свої стежки і свої карти. Туризм – це і хобі, і робота, і стиль життя, і вічний університет, де можна вивчити щось від будь-якого народу, якщо тільки заманеться.
Уявімо на мить, що ви потрапили у місто своєї мрії, ви довго відкладали гроші, тисячу разів розмірковували як це все буде, довго боролися з бюрократичними штуками і таки відкрили собі візу і зробили всі документи, більше того, ви вже спакували багаж і завтра від’їжджаєте, але вам раптом подумалося «І що я там буду робити? І як я звикну до цієї їжі? До цих звичаїв і дивної невідомої мови?» І все, ось з такими думками \ ви сідаєте в потяг, літак чи автобус, приїжджаєте в пункт призначення і з дня в день ходите понурі та кислі, ніщо вас не радує, нічого вам не треба, відпочинок та мрію змарновано. А все чому, бо ви забули про 3 правила туриста, які варто пам’ятати за будь-яких обставин:
1.     Пробувати усе нове, те чого, не буде у вашій країні, коли повернетеся, особливо в їжі.
2.     Не порівнювати ціни тієї країни, в якій перебуваєте, з тими, що у вас вдома. Все одно ви купите усе, що вам захочеться і ціни вас не зупинять, а постійні порівнювання курсів тільки затьмарять головним болем ваш відпочинок.
3.     Ніколи не говорити з іноземцями на три теми: «політику», «релігію» і «секс», бо ви все одно ніколи не дійдете згоди.
Якщо дотримуватися цих простих правил, тоді будь-який ваш відпочинок буде незабутнім і точно не за шаблоном. До речі, про шаблони, забудьте про них, якщо хочете пізнати країну власними очима, не слухайте ні позитивних ні негативних відгуків, краще поїдьте і оцініть все власними очима!
І ще одне: у будь-якій мандрівці працює правило «тільки тут і зараз». Тільки тут і зараз ви можете бачити захід сонця на березі океану, тільки тут і зараз ви можете випити келих справжнього французького вина чи з’їсти голландського сиру, тільки тут і зараз ви можете попрактикувати давно закинуту вами англійську (німецьку, французьку і т.д.),тільки тут і зараз ви можете гуляти по Монмартру, тільки тут і зараз ви можете випити гарячого грогу просто на вулиці у якомусь чарівному німецькому містечку, тільки тут і зараз ви можете бачити єгипетські піраміди, тільки тут і зараз єдине про що ви повинні хвилюватися - це, щоб незабути купити магнітик на холодильник, тільки тут і зараз ви можете не думати ні про що крім свого відпочинку, тож насолоджуйтеся, а коли повернетеся додому і ностальгія почне вас захоплювати з зусібіч, починайте складати новий маршрут. І ще одне! Не забудьте відмітити на карті (у вас точно має бути така карта!) ті місця, де вже були, щоб точно знати де вам ще треба бути!
Ви вже мали це чути, але я нагадаю. «Подорожі – це як книга, і той хто не подорожує бачить лише одну сторінку». Це цілковита правда, бо всі матеріальні речі швидко зношуються, знецінюються і стають непотрібними, а ваші спогади – це той неоціненний капітал, який би вас збагатив, але, на жаль, не продається. Тож досить сидіти на місці, гайда у мандри!
І якщо зараз ви ще не маєте грошей на велику вашу мандрівку, то я відкрию вам  маленький секрет: мандри починаються відразу за порогом вашого будинку. Вони можуть бути на перший погляд незначними, але це вже перший впевнений крок на шляху до ваших особистих вершин.
Головне, коли настане цей момент і світ відкриється для вас, не шукайте причин залишитися вдома, не зволікайте, перестаньте зважувати всі «за» і «проти». Рухайтеся у напрямку власної мрії! А рух – це життя!
Тож живіть на повну вже цієї миті і завжди!

 P.S. Писалося не для жж, але хай тут буде, бо загублю:)

Date: 2013-10-30 04:41 pm (UTC)
From: [identity profile] dziga-ya.livejournal.com
Класно ти написала) все так і є)))

Date: 2013-10-30 06:50 pm (UTC)
From: [identity profile] svitla4ok.livejournal.com
дякую) то все зі свого мінімального досвіду)

Date: 2013-10-30 07:57 pm (UTC)
From: [identity profile] odvis.livejournal.com
Дуже гарні й влучні слова!

Date: 2013-11-03 01:04 pm (UTC)
From: [identity profile] svitla4ok.livejournal.com
дякую дуже!
(deleted comment)

Date: 2013-11-03 01:04 pm (UTC)
From: [identity profile] svitla4ok.livejournal.com
дякую!:) приємно, що ця писанина комусь згодилася)
чекатиму твого звіту про подорож;)

Profile

svitla4ok: (Default)
svitla4ok

June 2014

S M T W T F S
12345 67
8 91011 12 1314
1516 1718192021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 20th, 2017 03:05 am
Powered by Dreamwidth Studios